کد خبر : 3243
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۸

آمارهای امیدوار کننده از متولی اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد/ از کاهش رتبه بیکاری تا رشد ۱۰۳ درصدی تخصیص‌ها

آمارهای امیدوار کننده از متولی اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد/ از کاهش رتبه بیکاری تا رشد ۱۰۳ درصدی تخصیص‌ها
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد ازکاهش رتبه بیکاری تا رشد 103 درصدی تخصیص‌ها در استان خبر داد.

به گزارش زاگرس۲۴ازیاسوج طاهر شریف پور در جمع خبرنگاران در خصوص عملکرد اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد در سالی که گذشت گفت: برای تحقق شعار سال نیازمند همفکری و همیاری رسانه ها هستیم نقش آنها در موفقیت ها بسیار اثرگذار است با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی و نظارت حلقه واسط میان مردم و نهادها و دستگاه ها هستند که باید اهمیت فعالیت رسانه‌ها را بدانیم.

وی در ادامه اظهارات خود با قدردانی از عملکرد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استاندار مشکلات استان را در حوزه اعتبارات آسیب‌شناسی کرده و همواره پیگیر اعتبارات استان از مرکز بوده و نشست های مختلفی را با مسئولان ارشد کشوری برگزار می‌کند تا اینکه اعتبارات بسیار خوبی به استان تزریق شود.

این مسئول ادامه داد: در خیلی از شاخص ها مثل افزایش درآمدها نرخ بیکاری و اعتبارات هزینه‌ای و عمرانی شاهد عملکرد خوبی در استان هستیم.

وی در ادامه با بیان آماری در خصوص تخصیص ها به استان گفت: در سال ۹۹ به میزان ۴۷۷ میلیارد تومان تخصیص اعتبارات عمرانی به استان بود که در سال ۱۴۰۱ این عدد به نهصد و هفتاد میلیارد تومان رسید که رشد ۱۰۳ درصدی تخصیص اعتبارات را داریم و نکته مهم که در سال ۹۹ به میزان ۲۲ درصد از این تخصیص ها نقد بود و مابقی آن ها اسناد خزانه و در سال ۱۴۰۱ به میزان ۹۱۳ میلیارد تومان آن نقد و مابقی آن اسناد بود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: پیگیری های بسیار خوبی برای اعتبارات عمرانی و هزینه ای در استان می شود به طوری که در آخرین ساعت های سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان پول به استان تخصیص داده شد که بسیاری از مشکلات ما را در آن برهه برطرف کرد.

شریف پور گفت: درصد تخصیص یافته به استان در سال ۱۴۰۱ به میزان ۷۴ درصد ولی در سال ۹۹ این میزان ۵۵ درصد بود که تفاوت ها را می توان به خوبی احساس کرد.

وی بیان کرد: در اعتبارات هزینه ای نسبت به سال ۹۹ به میزان ۸۵ درصد رشد عملکردی داشتیم.

این مسئول در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع اصحاب رسانه به موضوع نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: در خصوص نرخ بیکاری در سال ۹۹ رتبه ۲۰ کشور را داشتیم که در سال ۱۴۰۰ به رتبه ۱۵ کشور و در سال ۱۴۰۱ به ۱۴ رسیدیم و این برای اولین بار است که از میانگین کشور پایین تر آمده ایم و اتفاق بسیار خوبی برای کهگیلویه و بویراحمد در حوزه کار و اشتغال به شمار می رود.

این مسئول گفت: در زمینه رشد درآمدها نیز آمار بسیار خوبی نسبت به سالهای گذشته داریم به نحوی که درآمدها در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۹۹ از رشد ۱۴۴ درصدی برخوردار شده است.

وی بیان کرد: به‌طوری‌که سال ۹۹ درآمدهای استان ۵۳۵ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۱ درآمدهای استان ۱۲۵۵ میلیارد تومان شد نکته مهمی که در سال ۹۹ به میزان ۹۰ درصد از این درآمدها مالیاتی و ۱۰ درصد سایر بود اما در سال ۱۴۰۱ به میزان ۸۲ درصد مالیاتی و حدود ۱۸ درصد آن سایر بود که از رشد چشمگیری برخوردار شده است.

این مسئول یادآور شد: عملکرد درآمدی در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۸۰ درصد رشد داشته است عملکرد درآمدهای مالیاتی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد رشد داشته است عملکرد سایر درآمدها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳۶ درصد رشد داشته است.

شریف پور یکی از چالشهای مهم را کمبود منابع بانکی دانست و گفت: در جلسه ای که با استاندار داشتیم به خوبی این موضوع مورد پیگیری قرار گرفت همانطور که توانستیم اعتبارات استانی را افزایش دهیم در آینده این چالش بزرگ نیز برطرف می شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به وظایف اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان در زمینه فروش اموال مازاد اشاره کرد و گفت: در فروش اموال مازاد حدود ۳۳ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ فروش داشتیم که از این مبلغ ۲۸ میلیارد تومان مربوط به جهاد کشاورزی بود و از همین جا باید از عملکرد این سازمان در فروش اموال مازاد قدردانی کنیم.

این مسئول در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع اصحاب رسانه به تسهیلات تبصره ۱۸ اشاره کرد و گفت: برای سال ۱۴۰۱ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان سهمیه استان است که اولین جلسه را با معاون اقتصادی برگزار کردیم و فرصت آن تا زمانی است که پول به حساب بانک واریز شود لذا سال مالی آن با سایرین متفاوت است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد گریزی هم به موضوع سرمایه‌گذاری در استان گریزی زد و گفت: در سال گذشته اولین نشست به ریاست استاندار برگزار شد راهبرد استاندار این است که برای سرمایه گذاری در استان یک راهبرد داشته باشیم و به جای برگزار کردن همایش با ریخت و پاش فراوان، افراد و سرمایه‌گذاران را از داخل و خارج کشور به استان دعوت کنیم تا از این ظرفیت‌ها برای سرمایه گذاری استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ۵۰ فرصت مهم سرمایه گذاری در استان را شناسایی کرده‌ایم گفت: ۲۰ فرصت را پیش امکان سنجی انجام داده ایم که در سامانه ثبت می شود و در اردیبهشت ماه با همکاری دستگاه ها از سایت اطلس سرمایه گذاری استان رونمایی خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.