کد خبر : 2682
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹

از کولاک در کنکور تا اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تجهیزات/حرکت شتابان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در مسیر پیشرفت

از کولاک در کنکور تا اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تجهیزات/حرکت شتابان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در مسیر پیشرفت
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد دستاوردهای این دستگاه را در سال 1401 تشریح کرد.

در این نشست حسنعلی عزتخواه مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه توفیقات آموزش و پرورش تلفیقی از همکاری اولیا و مربیان و همچنین مدیران مدارس است گفت: هیچ گاه زحمات خانواده ها و اولیا را نادیده نمی‌گیریم این دو نهاد باید همواره در کنار هم باشند خانواده‌ها ثروت بزرگی برای آموزش و پرورش هستند.

کولاک یک استان در کنکور

وی با بیان موفقیت‌های بزرگ آموزش و پرورش استان در سال ۱۴۰۱ گفت: کسب رتبه اول کنکور تجربی و همچنین کسب رتبه اول کنکور ریاضی در منطقه سه جای بسی شکر دارد و تلنگری است تا استعدادهای خود را بیشتر شناخته و قدردانِ آنها باشیم.

این مسئول در ادامه افزود: کسب مدال طلا در المپیاد سلول‌های بنیادین برای اولین بار موفقیت بسیار بزرگی بود در استعداد های درخشان رتبه زیر ده کنکور سه نفر، زیر صد شش نفر و ۴۴ نفر زیر ۱۰۰۰ در کنکور ۱۴۰۱ داشتیم کسب دو رتبه اول در پایه های هشتم و نهم و یک رتبه دوم در پایه نهم کسب رتبه نخست در وبلاگ نویسی و رتبه برگزیده در مسابقات نهج البلاغه که در کل ۲۱ رتبه در سمپاد داشتیم.

وی گفت: کسب رتبه اول کشور در فیلم کوتاه با موضوع پیوند خانه و مدرسه و مسجد کسب ۹ رتبه اول و ۱۵ رتبه دوم کشوری و ۱۱ رتبه سوم کشوری در مسابقات درسهایی از قرآن که همگی مختص به سمپاد بوده است.

دانش‌آموزان استثنایی هم گل کاشتند

این مسئول یادآور شد: جای بسی شکر است در سرزمینی زندگی می‌کنیم که حتی دانش‌آموزان استثنایی ما مقام های کشوری بسیاری را به دست آوردند که نشان دهنده قدرت بالای ذهنی آنهاست.

وی افزود: مقام اول کشوری در داژوال، در آمادگی جسمانی مقام اول کشوری در مسابقات فرهنگی مقام سوم در مسابقات فرهنگی را کسب کردند.

این مسئول افزود: موفقیت های زیادی در آموزش متوسطه داشتیم که نشان از توانمندی معاونت آموزش متوسطه استان است کسب ۱۴۷ رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور و ۱۶ رتبه زیر ۱۰۰ نشان دهنده این توانمندی در آموزش متوسطه است.

عزتخواه افزود: کسب مقام چهارم کشوری در پروژه مهر را داشتیم که بر اساس شاخص هایی آموزش و پرورش سنجیده می شود و باید آمادگی برای بازگشایی مدارس داشته باشیم و می بایست همه موانع را پیش بینی می کردیم.

وی گفت: رشد ۱۰۰ درصدی در جذب دانش آموزان رشته ریاضی که این رشته به فراموشی سپرده شده بود و با برنامه ریزی خوب توانستیم چنین آماری را داشته باشیم کسب مقام سوم کشوری در توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش را داشتیم.

بچه‌ها را فریب نمی‌دهیم/یک مهمان ویژه در استان

وی گفت: بعضی‌ها می‌گفتند بچه های مردم را فریب می‌دهید در حالی که زیرساخت های لازم را برای این کار فراهم نکرده‌اید اما توانستیم ۲۰۰ میلیون تومان در همین دی ماه به حساب هنرستان‌ها واریز کنید ۱۳۳ دستگاه کامپیوتر به مدارس فنی حرفه ای و کاردانش داده شد ۴۴۰ میلیون تومان حق الزحمه سالهای گذشته این مدارس باقی مانده بود که آن را توزیع کردیم.

این مسئول گفت: علاوه بر این قریب بر ۷ میلیارد تومان از اول مهر تا اکنون تجهیزات هنرستانی فراهم کردیم و تقریباً یک قول خوبی نیز به ما دادند و مدیرکل فنی و حرفه‌ای وزارت روز ۲۶ بهمن ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان شرکت خواهد کرد تا بتوانیم کمک بیشتری به هنرستان های استان کرده و مشکلات آنها را رصد کنیم.

وی با بیان اینکه قول یک اعتبار خوب ۱۳ میلیارد تومانی را نیز به ما داده‌اند یادآور شد: در گروه های آموزشی و تکنولوژی توفیقات خوبی کسب شد رتبه اول کشوری در جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری دوره متوسطه اول و کسب سه رتبه دوم و سوم کشوری در حوزه فنی جشنواره الگوی تدریس برتر دروس دوره متوسطه دوم و کسب رتبه اول تولید محتوای فراخوان برنامه عملیاتی پیام های آسمانی و کسب رتبه سوم کشور در مهارت آموزی درس کار و فناوری در متوسطه اول و رتبه سوم ایده پردازی ریاضی در متوسطه دوم و ۱۲ رتبه عالی کشوری مربوط به فعالیتهای دبیرخانه و ده رتبه کشوری دبیرخانه فنی و حرفه ای را داشتیم.

این مسئول گفت: اولین بار دبیرخانه درس قرآن و پیام های آسمانی را به استان آوردیم و جلسه نهایی آن را در کشور عراق برگزار کردیم که بعضی از بزرگان دینی نیز حضور داشتند.

وی افزود: در تربیت بدنی امروز تیم آموزش و پرورش ما در هرمزگان در حال مسابقه بوده که دو مدال طلا و یک مدال نقره را در دو میدانی کسب کردیم.

رشد چشمگیر در پوشش تحصیلی

عزتخواه در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه برگزاری کلاس های جبرانی برای عقب ماندگی دو سال کرونا را در مقطع آموزش ابتدایی داریم گفت: طرح توانمندسازی نیروی انسانی در قالب طرح شهید همت و همچنین طرح شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل را داریم.

وی گفت: همچنین کسب رتبه اول کشور در تولید محتوای آموزشی در سطح تکمیلی پایه دوم را داشتیم.

این مسئول افزود: در آموزش و پرورش ابتدایی پوشش تحصیلی ما در پایه اول ابتدایی نسبت به سال گذشته ۷۵ صدم درصد رشد داشته است همچنین نرخ ترک تحصیل در آموزش ابتدایی کمتر شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حوزه مالی کار خوبی که در دولت سیزدهم صورت گرفت معادل ۶۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از وزارت در قالب وام مرابحه اختصاص دادند که بین معلمان به صورت عادلانه تقسیم شود و اگر بتوانیم آن را به خوبی جذب کنیم مرحله دوم آن نیز به استان داده خواهد شد که به صورت وام ۱۲ درصد است.

وی افزود: طرح تغذیه رایگان در استان که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در مقطع ابتدایی برای ما واریز شده تا در مناطق محروم استان تغذیه رایگان داده شود.

این مسئول با بیان اینکه قبل از انقلاب ۷۵۳ مدرسه داشتیم گفت: بعد از انقلاب تا کنون ۳۰۱۰ مدرسه داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: تعداد دانش آموزان ما قبل از انقلاب ۵۵۴۲۸ نفر بود که اکنون به بیش از ۱۷۱ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ مدرسه زیر ده دانش آموز در استان داریم گفت: این نشان دهنده عدالت آموزشی است در حالی که در سال های قبل از این برای یک معلم ۱۰۰ دانش آموز داشتیم.

خداحافظی با کانکس‌ها

عزتخواه در ادامه با بیان اینکه تعداد ۳۳ مدرسه از اعتبارات محرومیت زدایی به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان در این دولت اقدام شده است گفت: همچنین در برچیده شدن مدارس کانکسی اقدامات بسیار خوبی در استان انجام شده که در سال ۱۴۰۲ دیگر مدارس کانکسی بالای ده نفر در استان نخواهیم داشت به شرط این که معارض وجود نداشته باشد و زمین در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: همچنین ۲۲ زمین ورزشی تا اسفند ماه از طریق نوسازی آماده خواهد شد در مدرسه سازی کارهای خوبی انجام شده اما در شهرستان بویراحمد همچنان بحران فضاهای آموزشی وجود دارد همچنین ۷۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و خوابگاهی را امسال در استان داشتیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.