کد خبر : 204
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۴

محنایی در دولت تدبیر ارتقا یافت / نیروی های بومی پیشرفت میکنند

محنایی در دولت تدبیر ارتقا یافت / نیروی های بومی پیشرفت میکنند
محنایی از جایگاه و احترام بالایی در بین کارکنان دولت در این استان برخوردار بود و حرفش خریدار داشت و برایش وزن قائل بودند

به گزارش خبر امروز به نقل از ریواس ، مجید محنایی یکی از موفق ترین معاونین توسعه استانداری کهگیلویه و بویراحمد بود که در دوره مدیریتش علی رغم محدودیت های شدید مالی و بانکی، کم موفقیت نداشت.

او کارش را خوب انجام داد اما پدرخوانده های سیاست، او را از بدنه مدیریتی استان حذف کردند و او هم مقاومتی نکرد و برای استان هزینه تراشی نکرد.
علی محمد احمدی، با رفتن سید موسی خادمی به لرستان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد شد و هم توقع افکار عمومی از تغییرات شروع کار و هم فشارهای برخی پدرخوانده ها او را مجاب به حذف مجید محنایی کرد.

نرخ بیکاری، بر اساس آمارهای رسمی کشور در دوره او به رقم ۱۲ درصد رسید و نام ۹۰ هلدینگ های اقتصادی و باز شدن پایشان به کهگیلویه و بویراحمد در دوره او بوده است.

پایلوت شدن شهرستان لنده در اقتصاد مقاومتی و تکمیل سه واحد تولیدی بزرگ این استان یعنی کارخانه سیمان مارگون، روغن نباتی و آجر دهدشت در دوره او بوده است.

در دوره او، بیش از ۵۰ واحد تعطیل و راکد به چرخه تولید بازگشتند و این ها همه نکات روشن کارنامه مدیریتی او است که در کنار دیگر نقش و حمایت دیگر مدیران، در کارنامه او ثبت است.

احمدی اما به خوبی از توانایی محنایی اطلاع داشت و برای همین هم، پروسه حذف او و انتخاب جایگزین با مقاومت او، چندین ماه به طول انجامید چرا که احمدی به دنبال فردی بود که علاوه بر داشتن شرایط رایج، نامیمون و بده بستان ها در انتخاب مدیران، بتواند به گونه ای مدیریت کند که خلا مدیر کارکشته و کاربلدی چون محنایی احساس نشود.

احمدی در این کار موفق بود و نهایتا تن به حذف محنایی داد تا جعفر گوهرگانی با خصلت های خاص،اقتدار مدیریتی و اخلاق گاها متضاد با شخصیت ارام محنایی، جای او را بگیرد.

محنایی از جایگاه و احترام بالایی در بین کارکنان دولت در این استان برخوردار بود و حرفش خریدار داشت و برایش وزن قائل بودند.
خیلی ها فکر می کردند احمدی با او ادامه می دهد اما برخی مخالفان صاحب نفوذ او، شرایط رفتنش را فراهم کردند و به گونه ای برنامه ریختند که محنایی دیگر سر بلند نکند.

اما اینگونه نشد و او با کمک کارنامه موفقش در استانداری کهگیلویه و بویراحمد، جایگاه سیاسی اش در بین اصلاحطلبان و توانایی های شخصیتی‌اش، نه تنها حذف نشد بلکه ارتقا هم یافت.

او ابتدا مشاور استاندار در کهگیلویه و بویراحمد شد و بخش زیادی از وظایف گوهرگانی در حوزه اقتصادی را راهبری و هدایت کرد و اکنون نیز مسئولیت مهم دیگری به او سپرده شد.

معاونت استانداری البرز به او پیشنهاد شد و او هم پذیرفت تا اثبات شود که او مدیری با درجه مدیریتی بالا بود که اگر نبود هرگز از معاونت استانداری یک استان کوچک به معاونت استان البرزی که شاهراه ارتباطی ۱۴ استان کشور است و جمعیت آن نزدیک به ۵ برابر کهگیلویه و بویراحمد است، ارتقا پیدا نمی کرد.

حالا با این خبر نقشه بدخواهان محنایی و پدرخوانده ها، نقش بر آب شد، برخی ها ناراحت می شوند و خیلی ها هم خوشحال می شوند.

محنایی، پله های رشد را یکی یکی و به ترتیب از سربازی تا مدیریت جهاد کشاورزی گچساران و معاونت استانداری طی کرد تا جایی که در روز تودیعش، استاندار گفت که اگر مسئولیت هایی که آقای محنایی نبودند را بگوییم راحت تریم تا اینکه از مسئولیت ها و تجارب وی بگوییم.

او بیش از همه معاونین تاریخ استانداری کهگیلویه و بویراحمد، دوام آورد و با ۲۰ سال سابقه مدیریتی که هفت سال آن معاونت استاندار در ۴ حوزه بود، به قول حسن نوروزی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رکورد زده است.

او اکنون با حکم، عزیزالله شهبازی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری استان البرز شد تا همچنان حذف ناشدنی باشد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.