تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

یک کار خوب از شهرداری یاسوج با همراهی خبرنگاران/پای دستگاه‌های خدمات‌رسان روی خرخره شهر!/جلوه زشت زمین‌های خالی در پایتخت طبیعت

یک کار خوب از شهرداری یاسوج با همراهی خبرنگاران/پای دستگاه‌های خدمات‌رسان روی خرخره شهر!/جلوه زشت زمین‌های خالی در پایتخت طبیعت
شهر یاسوج یکی از شهرهای دارای مشکل و از مراکز استانی است که مشکلات زیادی در آن وجود دارد مشکلاتی که برای رفع آنها علاوه بر اعتبارات و وقت بسیار زیاد باید مردم و مسئولان نیز تمام قد پای کار باشند تا بتوان این مشکلات ریز و درشت را پشت سر گذشت.

به گزارش زاگرس ۲۴؛ به هر کدام از شهرهای ایران که سری بزنیم مشکلاتی دارند مشکلاتی که یک شبه برطرف نخواهد شد و باید با عزم عمومی و همت مردم و مسئولان این مشکلات را پشت سر گذاشت.

شهر یاسوج یکی از شهرهای دارای مشکل و از مراکز استانی است که مشکلات زیادی در آن وجود دارد مشکلاتی که برای رفع آنها علاوه بر اعتبارات و وقت بسیار زیاد باید مردم و مسئولان نیز تمام قد پای کار باشند تا بتوان این مشکلات ریز و درشت را پشت سر گذشت.

در این بین شهرداری و شورای اسلامی متولیان اصلی مدیریت شهری هستند که وظیفه آنها در این بین بسیار سنگین بوده و می بایست با کار جهادی و تلاش و عزم راسخ به مقابله با مشکلات کمبود ها و نقایص بروند.

شهر یاسوج مشکلات اساسی بسیاری دارد که مربوط به دیروز و امروز نبوده و ده‌ها روی هم انباشته شده و اکنون با روی هم جمع شدن آنها شاهد شهری با هزاران مشکل هستیم شهری که در زمینه مبلمان شهری فضای سبز خیابانها و معابر و همچنین بلوارها و زیر گذرها و روگذرها جز فقیرترین شهرهای کشور به حساب می آید.

در این بین وظیفه شورای اسلامی و شهرداری ارتباط پیوسته و مستمر با رسانه ها برای رفع این مشکلات است و در صورتی که شهرداری و شورای اسلامی ارتباط چندانی با رسانه‌ها نداشته باشند این مشکلات همچنان روی همدیگر جمع خواهد شد و علاوه بر ایجاد زحمت و رنج و محنت برای مردم کار شهرداری را سخت تر از سخت خواهد کرد.

اما شهرداری شهر یاسوج در اقدامی متفاوت تور یاسوج گردی با حضور خبرنگاران در یک روز گاری برگزار کرد تا به اتفاق اصحاب رسانه مشکلات درون شهری مورد بررسی قرار گیرد و این مشکلات به شهردار و شورای اسلامی انتقال داده شود.

هاشم یوسفی و همکارانش در روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یاسوج به اتفاق خبرنگاران از نقاط مختلف شهر یاسوج بازدید کردند که در آن با پرسش های پر شمار اصحاب رسانه در زمینه مشکلات و چرایی وجود این مشکلات روبرو شدند.

در این بازدید معلوم شد که بسیاری از موانع پیش روی شهرداری یاسوج به اقدامات و کارهای بعضا غیرقانونی و غیر عقلی دستگاه های دیگر برمی‌گردد که با این اقدامات خود راه را برای چاره‌جویی شهرداری بسته اند.

برای مثال در این تور یک روزه معلوم شد که دستگاه‌های حفار و خدمات رسان چه بلایی بر سر خیابان‌های این شهر آورده اند و هنگامی که حفاری را انجام می دهند بدون هرگونه مسئولیتی و بدون در نظر گرفتن آینده شهر به صورت ماست مالی شده اقدام به ترمیم حفاری ها می کنند که در نوع خود در کشور چنین رویکردی از سوی دستگاه‌های خدمات رسان شاید بی همتا باشد و در هیچ کجا چنین اتفاقی نمی افتد.

اما در این بین مردم نیز همکاری بسیار کمی با شهرداری داشته و حفاری های دستی و بدون اجازه موجب شده خیابان و کوچه و معبر سالمی برای شهر یاسوج باقی نماند.

در این تور یک روزه آنچه که بیش از هر چیز به چشم می آمد زمین های خالی اعم از دولتی و شخصی بود که چهره زشتی برای شهر یاسوج ایجاد کرده است زمین هایی که سال‌های سال بدون حصار توسط دستگاه های دولتی و مردم رها شده و محل تخلیه نخاله های ساختمانی و زباله های خانگی شده است.

در این بازدید مناطق مختلف شهر یاسوج توسط خبرنگاران و روابط عمومی شهرداری مورد پایش قرار گرفت یکی از نقاط پشت بیمارستان دکتر جلیل در شهر یاسوج بود زمینی با متراژ بسیار بالا که چهره بسیار زشتی به شهر یاسوج بخشیده است.

در این بازدید خبرنگاران در همین راستا پیشنهادی به شورای اسلامی و شهرداری یاسوج دادند مبنی بر اینکه با تعامل با دستگاه ها فعلاً کاربری این زمین ها تغییر پیدا کند و برای مثال زمین پشت بیمارستان دکتر جلیل به یک فضای ورزشی موقت تبدیل شود.

همچنین در این بازدید آسفالت معابر شهر یاسوج از جمله آسفالت منطقه نجف آباد و باهنرها مورد بازدید قرار گرفت و پیمانکار توضیحات لازم را در مورد دلیل از بین رفتن آسفالت جاده نجف آباد به خبرنگاران ارائه کرد.

خبرنگاران همچنین در این تور یک روزه نقاط مختلف یاسوج که دارای مشکل بوده و چهره شهر را زشت کرده مورد بازدید قرار دادند.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.