کد خبر : 1524
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۷:۱۹

غلام نژاد استارت بحران را زد؟ /علوم پزشکی جولانگاه منش های سیاسی /

غلام نژاد استارت بحران را زد؟ /علوم پزشکی جولانگاه منش های سیاسی /
استاندار استان با جدیت وارد فضا شده و اجازه انحراف فضای مدیریتی دانشگاه را ندهد، دغدغه های عمومی زیادی از تکمیل بیمارستان های در حال ساخت استان تا پرداخت مطالبات پرسنل دانشگاه و ده ها دغدغه دیگر وجود دارد که سیاسی شدن دانشگاه منجر به عقب ماندگی همه این مسائل خواهد شد

زاگرس ۲۴/ آیا غلام نژاد استارت بحران را زد/علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد جولانگاه منش‌های سیاسی؟!

بدون شک علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در کنار استانداری دو مجموعه مهم مدیریتی استان هستند که تاثیرات سیاسی قابل توجهی دارند.
شاید همین اهمیت بوده که باعث کم رونقی وجه و مقبولیت استانداران بومی استان گردید و این بیشتر متاثر از نوع این جایگاه ها می‌باشد که حساسیت و دقت عمل خاص خود را می‌طلبد.
لذا پیش از پرداختن به رویه‌های غلط این چندسال در علوم پزشکی استان باید کلامی خطاب به استاندار استان گفت و ایشان را از این مساله آگاه کرد که تحمل اشتباهات و تصمیمات منطقه‌ای در زمان تصدی استانداری توسط یک استاندار بومی بسیار پایین تر از رخداد این موضوع در زمان استانداری یک استاندار غیربومی است.

دانشگاه علوم پزشکی استان در زمان سرپرستی و مدیریت پرویز یزدانپناه دستخوش مسائل مختلفی بود که بدون شک فراز و فرودهای سیاسی بویراحمد را متاثر کرده بود و مخالفان و موافقان زیادی بر سر نحوه مدیریت پرویز یزدانپناه جدال می کردند.
همین امر باعث آن شده بود که این دستگاه که بدون شک باتوجه به زمینه‌های کاری آن در زندگی مردم استان تاثیرات زیادی دارد تحت تاثیر مسائلی غیر از اولویت‌های این دستگاه قرار گرفته بود.
به دلیل حساسیت های منطقه‌ای هر انتصابی با حواشی همراه شده بود و دانشگاه محلی برای سیاست شده بود، دسته اول مخالفان پرویز یزدانپناه و نماینده بویراحمد بودند که به دلیل مسائل سیاسی تمام عملکردهای مثبت دانشگاه را زیر سوال می بردند و با بی انصافی به هر چیزی می تاختند و دسته دوم گروه موافقان یزدانپناه و نماینده بویراحمد بودند که رویه های غلط دانشگاه را صرفا بخاطر مسائل سیاسی مثبت جلوه میدادند، نتیجه این مسائل تمرکز و انحراف ریاست دانشگاه و مجموعه مدیریتی دانشگاه به سمت حواشی گردیده بود و فرصتهایی هم به همین دلیل از دست رفتند…

شاید موفقیت‌های پرویز یزدانپناه و مجموعه مدیریتی وی در چنین شرایطی بیشتر ناشی از همراهی نماینده مرکز استان با او و نفوذ مجموعه یزدانپناه و اطرافیان او در دستگاه بهداشت و درمان کشور بوده و قطعاً در شرایط مدیریت دوران یزدانپناه، با در نظر گرفتن تمام ضعف ها و آسیبهایی که رخ داد، هر مدیر دیگری فاجعه به بار می آورد.

اکنون و پس از روی کار آمدن غلام نژاد به نظر میرسد دانشگاه روزهای سخت‌تری را در انتظار دارد، به نظر میرسد که قرار بر چرخش فضای سیاسی دانشگاه با سرعت بیشتری نسبت به قبل است و انگار عده ای آمده اند تا اشتباهات قبلی دانشگاه را با اشتباهات تندتری پاسخ گویند. به نظر میرسد که بر خلاف یزدانپناه که هیچ گاه هر سه نماینده استان بطور همزمان حامی او نبودند، اکنون غلام نژاد از حمایت نسبی هر سه نماینده برخوردار است و این فضا محیاست که با تصمیمات درست دانشگاه به مدار بهداشتی و درمانی برگردد و از سیاسی کاری افراطی در دانشگاه جلوگیری شود.
صدور احکام شبانه و یک طرفه برای برخی پزشکانی که از سهمیه مناطق محروم استفاده کرده‌اند در دانشگاه حساسیت های زیادی ایجاد کرده است که ادامه این روند دانشگاه را مجدداً وارد بازیهای سیاسی خواهد کرد.
بدون شک استفاده از نخبگان کارآمدتر نسبت به مدیران قبلی مورد توجه و درخواست همه مردم استان است، ولی انتصاباتی که منجر به حاکم شدن فضای احساسی گردد باعث مشکلات اساسی در آینده خواهند شد.
اکنون و در همین آغاز انگار قرار بر حذف فله ای و اضافه شدن فله ای تر به دانشگاه هست و این رویه نه تنها تغییری در دانشگاه ایجاد نخواهد کرد که باعث آسیب‌های بیشتری به دستگاهی خواهد شد که همه جنبه‌های زندگی مردم را متاثر کرده است.

در این شرایط به نظر میرسد که می بایست استاندار استان با جدیت وارد فضا شده و اجازه انحراف فضای مدیریتی دانشگاه را ندهد، دغدغه های عمومی زیادی از تکمیل بیمارستان های در حال ساخت استان تا پرداخت مطالبات پرسنل دانشگاه و ده ها دغدغه دیگر وجود دارد که سیاسی شدن دانشگاه منجر به عقب ماندگی همه این مسائل خواهد شد و قطعاً با وجود چنین فضایی طی چند ماه آینده این مردم خواهند بود که ریشه عقب ماندگی خواسته های خودشان را در تصمیمات عجولانه و عجیب این روزهای دستگاه علوم پزشکی و بی خیالی مدیران بالادستی استان و نمایندگان نسبت به این قضایا خواهند دانست.

اما گفت و شنودها از انتصاب‌های احتمالی نشان می‌دهد که دوره بسیار سختی در انتظار دانشگاه است و دوستان قدیمی قرار است کارهایی کنند که بی ربط با خلیفه کشی نیست امیدواریم این عادات بد مرسوم نشود زیرا هیچ مدیریتی دائمی نیست و افراد بعدی نیز همینکار را تکرار خواهند کرد.

خداوند عاقبت همه ماها بویژه خانواده بزرگ و مظلوم بهداشت و درمان را به‌ خیر کند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.